• História školy

Prvá škola v Diviakoch začala svoju činnosť v roku 1845. Vybudovali ju evanjelici za starostu Jozefa Šimu, ktorému veľmi  záležalo na vzdelaní obyvateľov obce. Školu tvorila jedna trieda a vyučoval tam jeden učiteľ. Od tých čias prešlo 155 rokov.

V rokoch 1845 - 1956 tu učili nasledovní učitelia:

Andrej Kubín, Jozef Čelágh, Ján Vladár, Michal Valocký, Belo Kehler, Gejza Emerici, Ida Grandtnerová, Irena Timková, Pavel Štrba, Jana Chriašteľová, Oľga Juríčková, Knorová, Hurtaj, Šušánik, Vajzner, Marčeková - Fabianová, Vajznerová, Holeš, Ďurajková a ďalší.

Druhým prelomom bol rok 1956, keď poslanci obecného úradu začali robiť prípravy na výstavbu novej školy. Nová škola bola otvorená 1.9. 1962. Prvým riaditeľom v novej škole bol V. Rohoň. Učitelia, ktorí učili v tunajšej škole do dnešného dňa:

A. Hrivnáková, M. Mandáková, A. Mišatová, Z. Šľuchová, M. Šefraníková, V. Karabelová, A. Tesáková, Kališ, J. Hrča, M. Kapustová, Z. Kevická, E. Chorvátová, R. Lettrichová, V. Krištofová, R. Brišová, R. Barlová, Walter Hirschner, M. Lacková, M. Mareková, A. Považanová, Z. Považanová, E. Kleskeňová, Z. Marčeková, E. Šavlová, T. Cviková, E. Jurášeková, V. Repáňová, L. Rokošinyi, V. Šagátová, A. Šagátová, S. Priščáková.

Tretím obdobím v tunajšej škole bol rok 1990. Škola začala pod vedením riaditeľky Mgr. Anny Šagátovej prechod z klasickej školy na školu s integrovaným vyučovaním.Čo to prináša? Zážitkové učenie, aktivitu a slobodu osobnosti žiaka. Nové metódy práce, kde učitelia učia na základe výskumu mozgu. Našim cieľom je učiť žiakov pre život, lebo škola musí byť súčasťou života a život súčasťou školy v prostredí vzájomnej úcty, tolerancie a lásky. Dosiahnuť tieto ciele nám pomáhajú Celoživotné pravidlá.