• Krásny Deň učiteľov !

• "Dobrý učiteľ nepotrebuje najnovšie technológie

alebo modernú triedu.

Dobrý učiteľ potrebuje vášeň pre učenie a srdce,

ktoré má rado každého žiaka,

ktorý vojde do triedy."

Krásny Deň učiteľov,

veľa zdravia, pedagogického optimizmu,

pracovných úspechov i osobného šťastia.

• Oznam pre rodičov - VEĽKONOČNÉ  PRÁZDNINY !
          • Oznam pre rodičov - VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY !

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Žarnovická, Turčianske Teplice - Diviaky oznamuje rodičom, že VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY sa v školskom roku 2023/2024 uskutočnia v termíne:

Od 28.03.2024 t.j. od štvrtku do 02.04.2024 t.j. do utorka.

Začiatok školského vyučovania po prázdninách je 03.04.2024 t.j. v stredu.

Prajeme Vám radostné prežitie veľkonočných sviatkov.

Kolektív zamestnancov a žiakov ZŠ s MŠ v Turčianskych Tepliciach - Diviakoch.

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľkonočné tvorivé dielne.

Tohtoročné veľkonočné tvorivé dielne boli v réžii 3.ročníka. Na úvod nám tretiaci predstavili tradičné zvyky počas jednotlivých veľkonočných dní. Do dielní nám prišli pomôcť maminky Žofky Očkajovej, Janka Lettricha a Adamka Pásztora, za čo im naozaj zo srdca ďakujeme. Deň sme ukončili hľadaním pokladu v triedach.

• Výlet do skanzenu v Pribyline

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet do skanzenu v Pribyline.

V pondelok 25.marca naši žiaci navštívili Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Okrem obydlí z minulosti navštívili aj remeselnícku dielňu, kde sa naučili česať pravú ovčiu vlnu a vyrobili si z nej aj darčeky na pamiatku. Hoci nám tentokrát počasie neprialo, výlet sa nám aj tak veľmi páčil.

• Deň vody - rovesnícke učenie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody - rovesnícke učenie.

Tohtoročný deň vody využili naši žiaci na projektové rovesnícke učenie. Štvrtáci naučili nové veci prvákov a tretiaci zas druhákov. Navzájom si predstavili svoje prezentácie, dozvedeli sa o dôležitosti vody, o nebezpečenstve jej znečistenia, vyrobili čelenky a plagáty, ochutnali vodu z rôznych zdrojov pitnej vody v okolí. Na záver bola vyhodnotená súťaž o najväčší počet modrého oblečenia .

• Návšteva sokoliarov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva sokoliarov.

Aké dravé vtáky máme na Slovensku, čím sa živia, aké majú zvyky, či sú samotári alebo lovia v páre - to všetko sme sa dozvedeli pri návšteve sokoliarov na našom školskom dvore. Počasie nám prialo, dravci sa nám predviedli v plnej paráde.