• Riaditeľské voľno !

• Základná škola s materskou školou, Žarnovická 1078/13, 039 01 Turčianske Teplice - Diviaky

Tel.: 0911 815 114                                                                      E-mail: zs_diviaky@post.sk

V Turč. Tepliciach – Diviakoch, dňa 20.12.2023

OZNÁMENIE

o udelení riaditeľského voľna pre žiakov ZŠ a detí MŠ z prevádzkových dôvodov.

Oznamujeme Vám, že riaditeľka ZŠ s MŠ Žarnovická v Turčianskych Tepliciach – Diviakoch,

dňa 20.12.2023 na základe § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov

R O Z H O D L A

o udelení riaditeľského voľna pre žiakov ZŠ a detí MŠ z prevádzkových dôvodov,

na deň 09.01.2024 /utorok/ z dôvodu celodenného prerušenia distribúcie elektriny.

Odôvodnenie: sťažené organizovanie prevádzky základnej školy a materskej školy, nemožnosť zabezpečenia všetkých stanovených podmienok priebehu výchovno - vzdelávacieho procesu v základnej škole a materskej škole.

Žiaci ZŠ a deti MŠ budú pokračovať vo vyučovaní a výchovno – vzdelávacej činnosti od stredy, t.j. od 10.01.2024.

• Vianočný muzikál

• Milí rodičia!

V utorok 19.12.2023 sa deti zúčastnia predstavenia študentiek PaSA  s názvom Vianočný muzikál. Predstavenie sa uskutoční v našej škole v čase od 14:30 do približne 15:30 hod. Prosíme Vás, aby ste deti vyzdvihli z ŠKD až po jeho ukončení, aby sme nevyrušovali jeho priebeh.

Ďakujeme za pochopenie.

• Vianočné trhy - OZNAM pre rodičov !

dňa 12.12.2023 t.j. v utorok, naša ZŠ s MŠ Žarnovická v Diviakoch organizuje VIANOČNÉ TRHY. Keďže vianočné trhy sa začínajú o 15:30 hod., žiaci odídu zo základnej školy v sprievode pedagogických zamestnancov do kultúrneho domu v Diviakoch o 15:00 hod., kde budú v úvode vystupovať s krátkym kultúrnym programom.

Žiadame Vás, aby ste si Vaše deti zo školského klubu detí vyzdvihli buď pred 15:00 hod., alebo v kulrúrnom dome najneskôr o 15:30 hod. a po skončení programu si prevzali dieťa do svojej starostlivosti a potom sa spoločne zúčastnili vianočných trhov.

Tešíme sa, že spoločne strávime netradičné predvianočné popoludnie.

Za pochopenie a ústretovosť vopred ďakujeme.

• Tretiaci a zvedavý slon

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Tretiaci a zvedavý slon.

Viete prečo majú slony dlhý chobot? Možno boli príliš zvedavé. Aspoň teda v prípade zvedavého slona Bimba z predstavenia Bábkového divadla v Žiline to tak bolo. Vtipné dialógy a dokonale prepracované kostýmy bábkohercov umocnili náš kultúrny zážitok. Krasny deň sme ukončili návštevou žilinských vianočných trhov.

• Popoludnie s Mikulášom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Popoludnie s Mikulášom.

Dnes popoludní sme mali u nás v škole milú návštevu. Prišiel medzi nás Mikuláš s družinou anjelov a čertov. Po krátkom programe sme dostali balíčky a nasledovala spoločná tanečná zábava. Veľká vďaka patrí rodičom našich štvrtákov, ktorí všetkých pohostili chutnými koláčikmi a punčom.