• Poďakovanie

• Srdečne ďakujeme rodičom 3. ročníka za prípravu a realizáciu veľkonočných tvorivých dielní.

• Zápis nových prváčikov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis nových prváčikov.

O budúcoročných prváčikov sa nemusíme obávať. Stanovištia na zápise zvládli s prehľadom a všetci odchádzali s certifikátom budúceho prváka/budúcej prváčky. Veľká vďaka patrí šikovným pomocníkom z radov našich žiakov.

• ZÁPIS detí do materskej školy v šk. roku 2023/2024

• Vážení rodičia !

MESTO TURČIANSKE TEPLICE a

ZÁKLADNÁ ŠKOLA s MATERSKOU ŠKOLOU ŽARNOVICKÁ 1078/13, TURČIANSKE TEPLICE - DIVIAKY

Vás srdečne pozývajú na

ZÁPIS

detí do MŠ pre školský rok 2023/2024

03. mája 2023 (streda) v čase od 10:00 hod. do 12:00 hod.

04. mája 2023 (štvrtok) v čase od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Bližšie informácie k zápisu detí do MŠ sú v prílohe:

• Príloha č. 1 - Oznam o zápise detí do MŠ v šk. roku 2023/2024
            • Príloha č. 2 - Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ na šk. rok 2023/2024

Vopred sa na Vás tešíme !

• Skrátenie prevádzky v ŠKD - 13.04.2023

• Vážení rodičia !

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Žarnovická v Turčianskych Tepliciach - Diviakoch oznamuje rodičom žiakov ZŠ, že z dôvodu organizácie zápisu žiakov do 1. ročníka ZŠ konaného

dňa 13.04.2023 t. j. vo štvrtok, sa prevádzka ŠKD skracuje do 15:30 hod.

Preto žiadame rodičov, aby si svoje deti v tento deň z ŠKD vyzdvihli najneskôr do 15:30 hod.

Za pochopenie a ústretovosť vopred ďakujeme.

• Oznam ŠJ - doplnenie k dotáciám na obedy od 01.05.2023

dotácie na obedy od 01. mája 2023 sú určené pre všetkých žiakov ZŠ

bez ohľadu na príjem rodičov a poberanie daňového bonusu na dieťa/deti. Tento vyplácanie dotácie neovplyvňuje. Požiadajte si preto o poskytovanie dotácie tým, že vyplníte žiadosť (návratku) zverejnenú na webovej stránke školy. Pokiaľ nemáte možnosť si žiadosť vytlačiť, príďte do kancelárie vedúcej ŠJ a vypíšete si ju na mieste najneskôr do 14. apríla 2023.

Zuzana Ondrušová, vedúca ŠJ

• Veľkonočné tvorivé dielne 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľkonočné tvorivé dielne 2023.

Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami sa naša škola premenila na tvorivú dielňu. Podujatie, ktoré pripravili rodičia našich tretiakov a pani učiteľka Dávidíková, sa začalo pásmom tancov, piesní a veľkonočných vinšov. Deti si na tvorivých stanovištiach mohli vyrobiť zapichovacie dekorácie, pozdravy a kuriatka, ozdobiť vajíčka servítkovou technikou, vymaľovať sadrové odliatky a vyzdobiť medovníčky. Počas oddychu od práce sme si pochutili na výborných muffinoch z pekárne Fatran. Na záver každá trieda hľadala podľa mapy a indícií svoj veľkonočný poklad.