• Nové mobilné čísla

• Od 01.11.2022 sú v platnosti nové mobilné čísla na:

ZŠ Diviaky: 0911 815 114 - riaditeľka školy Mgr. Zuzana Považanová

MŠ Diviaky: 0911 844 115 - zástupkyňa za MŠ p. Ingrid Prílepková

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Potešme i tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich! Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice nezabudnite vložiť aj kúsok svojho srdca! Mali by obsahovať z každého trošku:

• Astronomická pozorovateľňa Milana Rastislava Štefánika v Martine

•

Dňa 27. 10. 2022 žiaci 3. a 4. ročníka navštívili Astronomickú pozorovateľňu Milana Rastislava Štefánika v Martine.

Cieľom návštevy bolo upevniť a prehĺbiť poznatky z prírodovedy, ponúknuť žiakom zaujímavé, netradičné pohľady na vesmír a hviezdnu oblohu. Prostredníctvom pútavého výkladu,  didaktických hier a interaktívneho programu žiaci získali predstavu o pohyboch Zeme, o Slnku a planétach slnečnej sústavy, pochopili príčiny striedania dňa a noci, aj ročných období. Videli množstvo úžasných záberov od východu Slnka cez pestrofarebné prstence Saturnu, povrchu Marsu, či nevšedných astronomických a meteorologických javov, obdivovali súhvezdia, príbehy ich vzniku a pomenovaní.

Exkurzia bola zaujímavá a poučná, domov odchádzali plní dojmov a nových skúseností.